1

ТОП транспортних бірж в Україні

30.10.2017

Наразі найбільш відомими в Україні є майже 2 десятки автомобільних транспортних бірж, до яких належать не лише вітчизняні ресурси, але й ресурси РФ та РБ. Серед них: Lardi Trans.com, Della.ua, Trans.eu, Degruz.com, Cargo.lt, Timocom.ru, Stascom.com, A2b.direct, Transporeon.com, Ati.su, Sit-trans.com, Sovtes.ua, Tona.com.ua, Logistoffice.com, Transport.md, Logintrans.ru, Transinfo.by, Avtodispetcher.ru, Transport.totalsystem.md. Серед найбільш відомих користувачам – Lardi trans.com, Della.ua, Trans.eu, Degruz.com, Cargo.lt.

Серед основних транспортних бірж, які мають діяльність на теренах Європи, можна назвати:

Trans.eu. «На початок вересня 2017 р. платформу Trans.eu використовують в щоденній роботі понад 36200 компаній. Вартість пакету послуг платформи становить 828 євро на рік. Для компаній котрі не користувались Trans.eu надається 7 днів повного доступу для прийняття рішення по подальшому використані» – говорить Максим Головенько, директор ТОВ «Логінтранс Україна» (Львів, 2010р.), офіційне представництво Trans.eu (Польша, Вроцлав, 2004 р.). Це одна з найпопулярніших європейських транспортних платформ, що включає не лише біржу, але й ряд IT-рішень, як-то:

  • TransExchange – біржа, на якій щоденно розміщується понад 650 000 пропозицій вільних вантажів та транспортних засобів, відображаються реальні оцінки та відгуки компаній, є можливість створювати внутрішні біржі для вибраного кола партнерів.
  • TransMessenger – бізнес-комунікатор, який дозволяє миттєво спілкуватись і заключати транзакції між учасниками.
  • TransCash – відділ, який займається врегулюванням фінансових заборгованостей, понад 90% справ вирішуються позитивно.
  • TransMaps – автотранспортна карта з відображеними квадратами, що автоматично будує маршрут синхронізуючись з біржою пропозицій та має функцію пошуку вантажів по маршруту, зручно для пошуку збірних вантажів.
  • TransOrders – рішення, що дозволяє миттєво створити заявку на основі заключеної транзакції.
  • TransTracking – надає можливість партнеру-замовнику послуг слідувати за місцезнаходження автомобілів на Trans карті.
  • Goodloading – інструмент, що дозволяє визначити ефективне розміщення вантажі в кузові. Достатньо вписати розмір і кількість вантажу і програма автоматично підбере його найвигідніше розміщення.
  • TransConnect – дозволяє повністю синхронізувати CRM-систему компанії користувача з платформою Trans.eu, що автоматизує процес розміщення та оновлення пропозицій, миттєво формулює звіти та статистики.

TimoCom. Найбільша транспортна біржа Європи, заснована в 1997 р. На біржі передбачена опція 4-тижневого безкоштовного користування без обмеження доступу до всіх сервісів, таких, як еМар (навігація), профіль контрагентів, тендерів тощо. Після тестування керівництво біржі окремо з кожною компанією встановлює кількість акаунтів (кожен оплачується окремо) в залежності від її потреб. Для того, щоб зареєструватися на біржі, необхідно надати ліцензію, ІПН, свідоцтво про реєстрацію, страхування перевізника або експедитора, скан документів власників компанії. Якщо компанія працює на ринку менше 6 місяців, то доступ до платформи вона не отримає. Також у Timocom є розділ Timocom CashCare, завдяки якому можна біржу попросити допомогти в судовому розгляді з замовником або перевізником.

Della.ua – ресурс присутній у всіх країнах СНД. Досить в назві сайту della додати домен тієї чи іншої країни, наприклад .by; .ru; .ua; .kz; .az, і можна знайти вантажі в окремо взятій країні СНД.  Цікава сервісна функція – відстеження цінових пропозиції на вантажоперевезення усередині кожної країни, а також на популярних міжнародних сполученнях. Для того, щоб відстежувати тенденції за ставками на вантажоперевезення, користування цією платформою стане гарним помічником. Втім багато пропозицій вантажів і транспорту на біржі дублюється з інших біржових транспортних платформ.

Degruz.com – українська біржа, заснована у 2006 р. Микола Шевченко, керівник компанії DeGruz, наводить дані: «Кількість зареєстрованих компаній, а також приватних підприємців, понад 90 000 тисяч. Щодня реєструється від 70 нових компаній. Біржа працює в основному з прямими власниками вантажу, кількість заявок від 7 000 на день в залежності від сезонну».Початок роботи з біржею простий, а запит скану документів відбувається лише у виникненні сумнівів в коректності введених користувачем даних після модерації менеджерами біржі.

Lardi-trans.com. Українська біржа, яка популярна у білоруських, російських, молдовських, прибалтійських та казахстанських вантажоперевізників і вантажовідправників. Працює з 1999 р. Зручний інтерфейс, невелика новинна стрічка, тендери, база вантажів і транспорту. Дмитро Брусиловський, засновник ТОВ «Ларді-Транс», говорить, що сьогодні на сайті Lardi-trans.com зареєстровані понад 100 тис. аккаунтів. Рік тому їх було на 7% менше, що говорить про позитивну динаміку зростання користувачів. Щодня на сайті розміщують понад 50 тис. заявок на перевезення вантажу і пропозицій вільного транспорту. Реєстрація та розміщення заявок на сайті Lardi-trans.com безкоштовні, а мінімальна вартість доступу до контактної інформації за заявками в межах України становить 150 грн. 

Джерело: http://logist.fm/publications/vantazhni-avtomobilni-transportni-birzhi-v-ukrayini-potochniy-stan-i-tendenciyi