1

Правила проходження митного контролю у Польщі

30.04.2018

Розглядаючи особливості процедури проходження митниці в кожній окремій країні, ми вирішили почати детальний огляд з Польщі. Польща є одним з найпопулярніших напрямків для українців останніми роками.

Для перетину кордону потрібен закордонний паспорт, термін дії якого закінчується не менше ніж через 3 календарних місяці після тієї дати, коли планується залишити територію Польщі. Також необхідна наявність шенгенської візи. З умовами отримання візи Ви можете ознайомитись на сайтах дипломатичних представництв.

Обов'язкова наявність медичного страхового полісу міжнародного зразка.

Товари

Громадяни України можуть ввезти з собою (для особистого споживання або як подарунок):
- 200 шт. цигарок або 50 сигар, або 250 г тютюну;
- 2 л вина або фруктової наливки, або настоянки з вмістом в них етилового спирту не більше 22%, або 3 л пива і додатково 1 л інших спиртних напоїв;
- 50 грам парфумів і 0,25 літра туалетної води;
- лікарські засоби для особистих потреб під час поїздки.

Вартість предметів особистого користування не повинна перевищувати 175 євро на дорослого і 90 євро на дитину (віком до 15 років).

Особам, які ввозять дані предмети, має виповнитися 17 років.

Гроші

При в'їзді з території країн ЄС обмежень на ввезену грошову суму немає. Якщо Ваш шлях почався з країни, що не входить в ЄС, а сума готівкових коштів при собі перевищує 10 000 євро - буде потрібне декларування.

Продукти

Ввезення продуктів, що містять м'ясо і молоко на територію Польщі забороненяється. У число заборонених продуктів входять ковбаси, сало, консерви і всі види шоколаду. Винятком є дитяче або спеціалізоване харчування (вагою до 2 кг і ретельно упаковане).

Рослини і тварини

Ввезення домашніх тварин допускається тільки в разі наявності медичної довідки та довідки про щеплення, яка отримана не пізніше ніж за тиждень до перетину польського кордону.

В'їзд до Польщі на автомобілі

Для перетину кордону з Польщею на автомобілі необхідна наявність водійського посвідчення міжнародного зразка, технічний паспорт на транспортний засіб і міжнародний страховий поліс для власників автомобілів "green card".

Заборонено вивезення товарів, що мають художню та історичну цінність.