1

Нові вимоги до імпорту в Україну тварин та продукції

08.05.2019
  •  Мінагро затвердили вимоги до імпорту в Україну живих тварин, їхнього репродуктивного матеріалу та харчових продуктів тваринного походження, а також кормів для тварин. Про це повідомляє прес-служба Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
  • “Наказ «Про затвердження Вимог щодо ввезення (пересилання) на митну територію України живих тварин та їхнього репродуктивного матеріалу, харчових продуктів тваринного походження, кормів, сіна, соломи, а також побічних продуктів тваринного походження та продуктів їх оброблення, переробки» затверджено Міністерством аграрної політики та продовольства України 16 листопада 2018 року за №553 та зареєстровано Міністерством юстиції України 4 квітня 2019 року за №1101/5”
  • Наказом передбачено кілька новацій, серед них - дозвіл імпортувати тварин із безпечних зон, якщо не вся територія країни-імпортера вільна від тієї чи іншої хвороби тварин; зменшення кількості діагностичних заходів щодо живих тварин на території країни-експортера, а отже, й зменшення витрат операторів ринку; оновлення вимог щодо походження сировини для виробництва харчових продуктів.

  • Також розширено перелік продуктів, які можна експортувати в Україну, таких як желатин, колаген, молозиво, жаб’ячі лапки та равлики — загалом 33 види самих продуктів та продуктів їхньої переробки.

  • Наказ про нові вимоги до імпорту живих тварин та продуктів тваринного походження набере чинності через півроку після опублікування.
  • За даними: Укрінформ