1

Маєте торгові відносини з Чехією або просто збираєтесь у подорож? Є речі, які варто знати!

24.05.2018

               собенності митного законодавства чехії

Ми вже говорили про особливості митного законодавства Польщі та Китаю, а сьогодні поговоримо про Чехію!

Гарант-Сервіс надає всі види митних послуг для ведення бізнесу з будь-якими країнами світу! Ми є надійним гарантом Вашого бізнесу!

Ввезення-вивезення валюти

Митні правила Чехії дозволяють ввозити в країну і вивозити з неї будь-які суми валюти. Однак суми понад 10 тисяч євро потрібно задекларувати на кордоні. Якщо при виїзді з країни залишилася невикористана чеська валюта - крони, її можна конвертувати в ті гроші, які обмінювалися на крони спочатку; для цього треба мати при собі квитанцію вчиненого обміну.

Безмитне ввезення

Туристи старше 17 років, що прибувають з країн, що не входять в Єврозону, можуть ввозити в Чехію (на вибір) 1 літр міцного алкоголю (більш 22%), 2 літри будь-якого алкоголю менше 22%, 16 літрів пива. При в'їзді із зони Євросоюзу можна ввозити 10 літрів міцного алкоголю (більш 22%), 20 літрів кріпленого вина, 90 літрів столового вина, 60 літрів ігристого вина, 110 літрів пива. З тютюнової продукції туристи старше 17 років, що прибувають з країн, що не входять в Єврозону, можуть ввозити в Чехію без мита (на вибір) 200 сигарет, 100 сигарил, 50 сигар або 250 грамів тютюну. При в'їзді в Чехію із зони Євросоюзу можна ввозити (на вибір) 800 сигарет, 400 сигарил, 200 сигар або 1 кг тютюну.

У Чехії можна ввозити 500 гр кави або 200 гр кавового екстракту (туристам старше 15 років), 100 гр чаю або 40 гр чайного екстракту.

Також в Чехію можна ввозити 50 мл парфумів і 250 мл туалетної води. Ліки можна ввозити тільки для особистого використання і в розумних кількостях.

При ввезенні речей загальною митною вартістю 430 євро на дорослого і 150 євро на дитину митний збір платити не треба.

Всі продукти харчування, які ви збираєтеся ввозити до Чехії, повинні мати чітке маркування терміну придатності.

Заборони та обмеження

До Чехії не можна ввозити наркотики, нарковмісні препарати та медикаменти, вогнепальну зброю та боєприпаси, різні отруйні і вибухові речовини, рослини з грунтом, диких тварин і птахів, товари з рідкісних і зникаючих видів тварин. Без спеціального дозволу заборонено ввозити золото в злитках, монетах, необроблене золото.

До Чехії, як і в інші країни Євросоюзу, не можна ввозити будь-які м'ясо-молочні продукти (в тому числі консерви і навіть молочний шоколад). Виняток - тільки дитяче харчування і особливе медичне харчування для людей з різними захворюваннями, проте навіть в цих випадках у продуктів повинна бути щільна упаковка, а вагою вони повинні бути не більше 2 кг. Якщо на кордоні Чехії виявлять м'ясні і молочні продукти, їх конфіскують, а з пасажира стягують штраф.

Не можна ввозити до Чехії і вивозити з країни будь-які предмети, що мають художню та історичну цінність, а також антикваріат. Якщо для вивозу таких предметів є серйозні підстави, потрібно мати дозвіл від компетентних органів.

Декларування при виїзді з країни обов'язково для зброї, виробів із золота і дорогоцінних металів.

У деяких випадках беруть мито при вивезенні фотокамер і спортивного інвентарю, якщо вони були придбані на території Чехії.

Рослини і тварини

Чиновникам карантинної служби потрібно обов'язково показати всіх тварин, рослини і продукти рослинного світу (наприклад, насіння та цибулини). Домашніх тварин можна ввозити тільки при наявності ветеринарного свідоцтва європейського зразка. Ввезення тварини може бути заборонено, якщо тварина виглядає хворою або якщо в країні походження тварини несприятлива санітарно-епідеміологічна ситуація.

Головне пам'ятайте, що фахівці Гарант-Сервіси готові завжди прийти до Вас на допомогу в питаннях пов'язаних з митницею. Гарант-Сервіс - Ваш надійний помічник в бізнесі.