1

Історія Європейської асоціації вільної торгівлі та її співпраця з Україною

03.05.2018

Європейська асоціація вільної торгівлі є зоною вільної торгівлі, яка об’єднує митні території чотирьох європейських країн, які не вступили до Європейського Союзу, зокрема, Республіки Ісландія, Князівства Ліхтенштейн, Королівства Норвегії та Швейцарської Конфедерації. Зона вільної торгівлі забезпечує країнам-членам режим вільної торгівлі товарами та послугами, а також гарантує вільний рух капіталів та фізичних осіб.

ЄАВТ була заснована 4 січня 1960 року у м. Стокгольм, Швеція, шляхом підписання Стокгольмської угоди про ЄАВТ. А вже 3 травня угода набрала чинності. Основною метою діяльності ЄАВТ було створення підґрунтя для лібералізації торгівлі промисловими товарами, переробленою сільськогосподарською продукцією, рибою та морепродуктами між країнами-членами цієї міжнародної організації. З часу створення, ЄАВТ встановила тісні торговельні відносини з ЄС та іншими країнами Центральної та Східної Європи, басейну Середземного моря, Азії, Північної та Південної Америки, Близького Сходу та Африки.

В даний час, ЄАВТ укладено 22 угоди про вільну торгівлю (охоплює 31 країн) з наступними партнерами: Албанія, Канада, Чилі, Колумбія, Хорватія, Єгипет, Рада співробітництва арабських держав Перської затоки, Ізраїль, Йорданія, Корея, Ліван, Македонія, Мексика, Марокко, Палестинська автономія, Перу, Сербія, Сінгапур, Південноафриканський митний союз, Туніс, Туреччина, Україна.

ЄАВТ та Україна підписали Спільну декларацію про співпрацю у 2000 році.

Переговори щодо угоди про вільну торгівлю між чотирма державами ЄАВТ (Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія і Швейцарія) і Україною були розпочаті у Києві 21 квітня 2009 року.

Угоду про вільну торгівлю було укладено 24 червня 2010 р. під час міністерської конференції ЄАВТ у м. Рейк’явік (Ісландія). Угода набула чинності 1 червня 2012 р.

Верховна Рада України на своєму засіданні 7 грудня 2012 ратифікувала угоду про вільну торгівлю між Україною та державами-членами Європейської асоціації вільної торгівлі (ЄАВТ), а також угоди у сфері сільського господарства між Україною і Норвегією, Україною та Ісландією, а також Україною і Швейцарією.

Гарант-Сервіс готовий допомогти Вам у будь-якому аспекті проходження митного котролю, у тому числі якщо ваш бізнес пов'язаний з торгівлею. Наша компанія здатна забезпечити фінансові гарантії для будь-яких типів перевезень, а також готова супроводжувати ваш вантаж на усьому шляху слідування, включно з митнецею.

Коритуйтеся перевагами вільної торгівлі між ЄС та Україною разом з нами! Гарант-Сервіс - Гарант Вашого успіху!