1

Інкотермс! З Гарант-Сервіс - це просто!

18.05.2018

        Міжнародні торгові терміни

ПО "Велта ПМСГ "Гарант-Сервис" Ваш надійний помічник у справах митного контролю. Команда професіоналів, яка готова 24 години на добу 7 днів на тиждень якісно та сумлінно працювати на благо Вашого бізнесу і багаторічний досвід роботи - це те, що робить нас компанією №1 на ринку митних та брокерських послуг!

ПТ "Велта П.М.С.Г. "Гарант-Сервіс" - Повне Товариство, засноване в 1996 році, що надає комплекс логістичних послуг (фінансові, митні, транспортно-експедиційні).

Товариство «Гарант-Сервіс» має статус Гаранта (Незалежного фінансового посредника) і надає фінансові гарантії органам доходів і зборів України відповідно до  Угоди  від 22.11.2012 р. №770,  укладеної між ПТ "Велта П.М.С.Г. «Гарант-Сервісом» та Державною митною службою України.

Інкотермс (англ. Incoterms, International commercial terms) - міжнародні правила в форматі словника, що забезпечують однозначне тлумачення найбільш уживаних торговельних термінів у зовнішній торгівлі приватного характеру, перш за все, щодо франко (англ. Free - «очищення») - місця переходу відповідальності від продавця до покупця.

Міжнародні торгові терміни являють собою стандартні умови договорів міжнародної купівлі-продажу, які визначені заздалегідь у міжнародно визнаному документі, зокрема, які використовуються в стандартному контракті купівлі-продажу, розробленому Міжнародною торгівельною палатою.

Основні принципи, регульовані в термінах Інкотермс:

 • розподіл між продавцем і покупцем транспортних витрат за доставку товару, тобто визначення, які витрати і до яких пір несе продавець, і які, починаючи з якого моменту, - покупець.
 • момент переходу від продавця до покупця відповідальності за ризики пошкодження, втрати або випадкової загибелі вантажу.
 • дату поставки товару, тобто визначення моменту фактичної передачі продавцем товару в розпорядження покупця або його представника - наприклад, транспортної організації - і, отже, виконання або невиконання першим своїх зобов'язань за строками поставки.

Одна з ключових умов застосування Інкотермс: регулювання моменту переходу права власності має бути врегульовано в контракті окремо. Бажано, щоб з переходом права власності збігався перехід до покупця ризику випадкової загибелі або ризику пошкодження товара.

Кожен термін представлений трибуквеною абревіатурою, де перша буква вказує на точку переходу зобов'язань і ризиків від продавця до покупця:

 • Група E - відвантаження, перехід зобов'язань - у місці відправлення (англ. Departure). Продавець зобов'язаний надати товари покупцеві безпосередньо на підприємстві-виробнику, своєму складі, митне очищення товару продавцем не проводиться; Продавець не відповідає за завантаження товару на транспортний засіб; EXW.
 • Група F - основне перевезення не сплачено продавцем (англ. Main carriage unpaid), перехід зобов'язань у терміналі відправлення для основного перевезення. Продавець зобов'язується передати товар в розпорядження перевізника, якого покупець наймає самостійно; FCA, FAS, FOB.
 • Група C - основне перевезення сплачено продавцем (англ. Main carriage paid), перехід зобов'язань - у терміналі прибуття для основного перевезення. Продавець зобов'язаний укласти договір перевезення товару, але без прийняття на себе ризику його випадкової загибелі або пошкодження; CFR, CIF, CPT, CIP.
 • Група D - прибуття, перехід зобов'язань у покупця, повноцінна доставка (англ. Arrival). Продавець несе всі витрати з доставки і приймає на себе всі ризики до моменту доставки товару в країну призначення; DAT, DAP, DDP.

Пам'ятайте, що звернутися да спеціалістів Гарант-Сервіс набагато вигідніше для Вашого бізнесу, ніж самостійно вирішувати проблеми на митниці.