1

Інкотермс: що це таке і як це пов'язано з Вашим бізнесом?

05.07.2018

        що таке інкотермс

Прийшов час знову поговорити про цікаві факти і сьогодні розглянемо, що таке Інкотермс і як це поняття пов'язане з Вашим бізнесом! 

Інкотермс (International Commercial Terms) - це звід міжнародних правил, що забезпечують однозначні тлумачення найбільш широко використовуваних термінів в області зовнішньої торгівлі.

Торгові терміни, оформлені у вигляді словника, використовуються для приведення до єдиних стандартів умов поставок при укладанні договорів на міжнародному рівні. Вони пояснюють процес розподілу обов'язків, витрат і ризиків між сторонами, котрі укладають договір: продавцем і покупцем.

Перша редакція відома як «Інкотермс-1 936» - вперше правила опубліковані Міжнародною торговельною палатою в 1936. Поправки і доповнення пізніше були зроблені в 1953, 1967, 1976, 1980, 1990., 2000., 2010 роках. В даний час діє Інкотермс-2010, який набув чинності 1 січня 2011 року.

Торгові терміни, що застосовуються в Інкотермс:

 • EXW 
  Ex Works

  Популярний термін, який можна спрощено назвати «самовивезення». Продавець надає товар в розпорядження покупця в своєму приміщенні - на складі, на підприємстві або в іншому обумовленому місці. Продавець не відповідає за навантаження товару на транспортний засіб, а також за митне очищення товару для експорту.

 • FCA 
  Free Carrier 

  Продавець передає товар перевізнику або іншій особі, яку вибрав покупець. Передача відбувається в приміщеннях продавця або в інших раніше узгоджених місцях. У місці поставки всі ризики переходять на покупця.

 • CPT 
  Carriage Paidto — «Перевезення сплачено до»

  Передача вантажу продавцем перевізнику або іншій особі, що номінована продавцем, здійснюється в узгодженому сторонами місці. Продавець оформляє договір перевезення і бере на себе витрати, пов'язані з доставкою товару до погодженого місця.

 • CIP 
  Carriageand Insurance Paidto — «Фрахт / перевезення та страхування оплачені до»

  Відповідальність від продавця до покупця переходить в терміналі прибуття, при цьому вантажоперевезення оплачується продавцем. Крім перевезення на продавця покладається страхування вантажу, всі митні формальності і витрати по експорту. Однак продавець не зобов'язаний виконувати митні формальності для ввезення, сплачувати імпортні мита або виконувати інші митні формальності при ввезенні.

 • DAT 
  Delivered at Terminal — «Поставка на терміналі»

  Користуватися цим терміном для укладення угод вигідно покупцеві, склади якого знаходиться поруч з імпортним терміналом. Термін встановлює, що продавець зобов'язаний здійснити поставку тільки тоді, коли товари, які розвантажили з прибулого ТЗ, надані покупцям в узгодженому сторонами терміналі пойменованого порту. Даний термінал позначає будь-яке місце: авіа-, залізничний або автомобільний термінал, контейнерний двір, склад або причал. Ризики втрати чи пошкодження товару знімаються з продавця після доставки і розвантаження його на терміналі в узгодженому місці призначення. Покупець в свою чергу виконує митні формальності для ввезення товару і оплачує необхідні податки і мита.

 • DAP 
  Delivere dat Place — «Поставка в місці призначення»

  Термін означає, що продавець здійснює поставку тоді, коли товар доставлений покупцеві в заздалегідь обумовлене сторонами місце. Ризики, які пов'язані з транспортуванням вантажу, лежать на продавцаві.

 • DDP 
  Delivered Duty Paid — «Поставка з оплатою мита»

  Термін позначає, що поставка, яку здійснюють продавці, коли вантаж, очищений від мит, необхідних для імпорту, на ТЗ надано покупцям. За ризики і витрати, пов'язані з транспортуванням товару до місця призначення, зобов'язані нести відповідальність продавці. Вони повинні виконати формальності на митниці, що виникають під час вивезення і ввезення товару, і сплатити необхідні збори.

Правила для морського або внутрішнього (річкового) водного транспорту:

 • FAS 
  Free Alongside Ship — «Вільно вздовж борту судна» 

  Термін позначає, що продавець буде вважатися таким, що виконав свої зобов'язання, які пов'язані з постачанням, коли розмістить товар вздовж борту судна (тобто на баржі або причалі), номінованого покупцем в узгодженому порту. У той же момент відбувається перехід ризиків з продавця на покупця.

 • FOB 
  Freeon Board — «Вільно на борту»

  Продавець поставляє товар на борт судна, яке номінував покупець, в заздалегідь обумовленому порту відвантаження, або забезпечують надання товару таким чином. Коли товар знаходиться на борту судна, відбувається перехід ризиків за пошкодження або втрату товару з продавця на покупця. З моменту повного вантаження на борт судна ризики переходять на покупця.

 • CFR 
  Cost and Freight — «Вартість і фрахт»

  Продавець зобов'язується доставити товар на борт судна або надати товар таким чином. Коли товар виявиться на судні, відбувається перехід ризиків за пошкодження або втрату товару на покупця. Фрахт і витрати, які пов'язані з доставкою товару до обумовленого порту, сплачує продавець.

 • CIF 
  Cost Insuranceand Freight — «Вартість, страхування і фрахт»

  Термін позначає, що продавець зобов'язується здійснити поставку товару на борт судна. Коли товар занурений на судно, на покупця відбувається перехід ризиків пошкодження або втрати товару. Фрахт і витрати, які будуть потрібні для транспортування товару до порту призначення, сплачує продавець, який уклав договір. Крім цього він оформляє договір страхування, який буде покривати всілякі ризики за пошкодження товару під час транспортування.

Дізнавайтеся більше разом з нами і пам'ятайте: Гарант-Сервіс - Ваш надійний партнер на ринку митних і брокерських послуг!